De ieri si pana astazi in judetul Vaslui au fost confirmate 51 de noi cazuri de „covid-19”!

0
(0)

Până astăzi, 11 noiembrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 324.094 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

218.086 de pacienți au fost declarați vindecați.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba69752265,6
2.Arad75422674,93
3.Argeș88901882,79
4.Bacău98911652,26
5.Bihor95442865,54
6.Bistrița-Năsăud39061413,92
7.Botoșani43201302,68
8.Brașov125443324,6
9.Brăila3986541,92
10.Buzău4912882,1
11.Caraș-Severin3378772,72
12.Călărași2543612,15
13.Cluj138687076,9
14.Constanța86661153,8
15.Covasna2936633,1
16.Dâmbovița82051893,26
17.Dolj87571303,84
18.Galați7327701,69
19.Giurgiu2547802,0
20.Gorj3527601,85
21.Harghita3794742,6
22.Hunedoara57282452,92
23.Ialomița2944762,54
24.Iași137553912,68
25.Ilfov87163983,84
26.Maramureș62322343,71
27.Mehedinți2733712,19
28.Mureș77463234,73
29.Neamț7451792,56
30.Olt49821211,62
31.Prahova133322183,62
32.Satu Mare30672353,00
33.Sălaj42081736,46
34.Sibiu86863627,19
35.Suceava108271752,15
36.Teleorman40371082,76
37.Timiș134344056,52
38.Tulcea1943581,66
39.Vaslui5968511,93
40.Vâlcea62401503,09
41.Vrancea4136981,46
42.Mun. București457419465,05
43.Cazuri noi nealocate pe județe41301379 
 TOTAL324.0949.799 

Ti-a fost de ajutor acest articol?

Click pe stea sa acorzi rating!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Niciun vot pana acum! Fii primul care acorda un vot.

Pentru ca ai gasit folositor acest articol....

Urmareste-ne si pe facebook!